Studia dla wybitnych (program zawieszony)

Status projektu Projekt uruchomiony
Dla kogo Student
Dziedziny Nauki humanistyczne, Nauki społeczne, Nauki ścisłe i techniczne, Nauki o życiu
Budżet

18,5 mln zł na edycję 2016.

Zależy nam, by stypendyści programu mogli wykorzystać zdobytą wiedzę w Polsce i tym samym przyczynić się do rozwoju krajowej nauki, a także zwiększenia innowacyjności w polskiej gospodarce. Dlatego uczestnicy programu nie będą zwracać pieniędzy za studia w dwóch przypadkach.

  1. ukończy studia doktoranckie w Polsce.
  2. w ciągu 10 lat od ukończenia studiów zagranicznych będzie odprowadzał w Polsce składki na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne przez 5 lat.
Terminy

Nabór wniosków w programie został zawieszony.

Startujący w 2016 roku program to pierwszy publiczny projekt finansowania całości studiów za granicą. dzieki niemu stu studentów rocznie będzie mogło zacząć studia na najlepszych uczelniach na świecie.

Uczestnikiem programu może być ten, kto ukończył studia I stopnia lub trzeci rok jednolitych studiów magisterskich nie wcześniej niż w roku poprzedzającym zgłoszenie do udziału w programie. Nie może jeszcze mieć tytułu zawodowego magistra (lub równorzędnego)  i musi byc zakwalifikowana na studia magisterskie w jednej z zagranicznych uczelni znajdujących się na liście uczelni objętych programem.

Dokumenty i informacje

Tagi: Studia dla wybitnych, Programy Ministra

Pobierz darmowe oprogramowanie
do przeglądania plików