Kryształowa Brukselka 2018 – zgłaszanie kandydatów do nagrody indywidualnej

poniedziałek, 16 kwietnia 2018

W tym roku podsumowujemy 20 lat uczestnictwa Polski w Programach Ramowych Badań i Innowacji Unii Europejskiej i obchodzimy 20. rocznicę powstania Krajowego Punktu Kontaktowego Programów Badawczych UE wspierającego uczestnictwo polskich podmiotów w tych programach. Z tej okazji zostaną przyznane Nagrody Kryształowej Brukselki 2018 za wybitne osiągnięcia w realizacji i promocji projektów programów ramowych.

Nagroda Kryształowej Brukselki przyznawana jest od 2001 r. za sukcesy w Programach Ramowych Badań i Innowacji UE, których celem jest wzmocnienie doskonałości naukowej i podniesienie konkurencyjności gospodarczej Unii Europejskiej. Jest ona cenionym wśród naukowców i przedsiębiorców wyróżnieniem za ich innowacyjność i wkład w rozwój polskiej nauki i gospodarki. Tegoroczne Kryształowe Brukselki podsumują okres ostatnich 20 lat, począwszy od 5. Programu Ramowego UE, poprzez 6. i 7. Program Ramowy UE i skończywszy na Programie Ramowym Horyzont 2020.

W ósmej edycji Nagrody Kapituła pod przewodnictwem wicepremiera, ministra nauki i szkolnictwa wyższego Jarosława Gowina, wyłoni laureatów spośród nominowanych do tego wyróżnienia w następujących kategoriach:

  • nauka: uczelnie, instytuty badawcze, instytuty naukowe Polskiej Akademii Nauk
  • biznes: małe i średnie przedsiębiorstwa, duże przedsiębiorstwa
  • administracja samorządowa
  • podmioty non-profit
  • nagroda indywidualna.

KPK zwraca się do z prośbą o zgłaszanie kandydatów do kategorii nagroda indywidualna, którzy wykazali się aktywnością i wybitnymi indywidualnymi osiągnięciami w Programach Ramowych Badań i Innowacji UE od dnia 1 stycznia 1999 roku do dnia 31 marca 2018 roku. Kandydatów do nagrody indywidualnej może zgłosić zarówno osoba fizyczna, jak i prawna, za pośrednictwem formularza, do 25 kwietnia 2018 r.

Nazwiska laureatów zostaną ogłoszone 6 czerwca 2018 r. podczas uroczystej Gali Nagrody Kryształowej Brukselki, która odbędzie się w Warszawie.

Drugim ważnym wydarzeniem będzie Konferencja „20 lat Polski w Programach Ramowych Badań i Innowacji UE – Horyzont 2020 – nowe otwarcie”, która odbędzie się 7 czerwca 2018 r.

Tagi: KPK, Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych Unii Europejskiej, Horyzont 2020

Pobierz darmowe oprogramowanie
do przeglądania plików